Beeld: Getty Images
Het seizoen is eigenlijk al begonnen. Op de DP World Tour zijn er in november en december al diverse toernooien gespeeld in Australië, Zuid-Afrika en Mauritius. De PGA Tour start op 15 januari op Hawaii, het 75ste seizoen van de LPGA begint eind januari met het Tournament of Champions en de Ladies European Tour opent het seizoen op 11 februari met de PIF Saudi Ladies International.
Het absolute hoogtepunt voor het Nederlandse golf is de Solheim Cup. Het grootste evenement in vrouwengolf wordt voor het eerst in ons land gespeeld. Van 11 tot en met 13 september strijden de twaalf beste golfsters van Europa tegen die van de Verenigde Staten op Bernardus Golf in Cromvoirt.
Europa staat onder leiding van captain Anna Nordqvist, bij de Amerikanen is de leiding in handen van Angela Stanford. Kan Europa de Solheim Cup terugwinnen na de nederlaag in 2024? Dit is jouw kans om de absolute wereldtop met eigen ogen te zien.
Naast de Solheim Cup is er natuurlijk ook het KLM Open: van 4 tot en met 7 juni op The International bij Amsterdam. In 2025 boekte Connor Syme daar zijn eerste zege op de DP World Tour na een editie met veel wind, regen en onweer. Wie gaat hem opvolgen?
Het Dutch Ladies Open is twee weken later. Op 19, 20 en 21 juni keert het toernooi van de Ladies European Tour terug op Goyer Golf & Country Club. Afgelopen jaar ging de overwinning naar Mimi Rhodes, die onlangs werd uitgeroepen tot Rookie of the Year. Thuisfavoriet Anne van Dam speelde ijzersterk en werd knap tweede, haar beste prestatie van het seizoen.
Zien we jou in Badhoevedorp en/of Eemnes dit jaar? Koop hier je tickets voor het Dutch Ladies Open.