Beeld: Golfsupport.nl/Callaway
Om te beginnen wensen we al onze lezers een gezond, sportief en gezellig golfjaar 2026. Ben je zelf voornemens ook doelen te stellen voor het komende seizoen, maar kun je daar wel wat hulp bij gebruiken? Misschien haal je nog wat inspiratie uit de doelen van de redactie.
"De inmiddels soms pijnlijke achteruitgang van mijn golfspel komt door veel te weinig oefenen, een klein gebrek aan talent, maar toch zeker ook door een lichaam dat steeds hardnekkiger weigert soepel te draaien", zegt Gerard. "Een jaar of twee terug bij een screening door Bas van der Steur, de fysieke coach van Joost Luiten, kwam ik qua flexibiliteit uit op een magere 2 op een schaal van 1 tot 10. Inmiddels voelt die 2 als een 1,5. Maar daar gaat verandering in komen.
Quality of Motion, zo heet de sportschool bij mij om de hoek. Ik heb inmiddels al drie keer op hun website gekeken. Die 1,5 gaat dit jaar naar minstens een dikke 7. Uiteraard combineer ik het fysieke met trainen aan de golftechniek in de wintermaanden. En dan niet domweg mandjes ballen wegslaan met een ijzer-7, maar met een doortimmerd plan structureel werken aan alle onderdelen. Dit waren ook goed voornemens voor 2025 en ik meen me te herinneren ook voor 2024, maar dit jaar gaat het natuurlijk wel gebeuren."
Sinds Stef in 2008 is begonnen met golf, krijgt hij steevast deze vraag op verjaardagen: 'Heb je weleens een hole-in-one gemaakt?' "Het antwoord is helaas nog steeds nee. In 2026 wil ik daar verandering in brengen. Om dit te bereiken ga ik vaker par-3-banen spelen: elke hole is daar tenslotte een kans. Met een eventuele hole-in-one op een par-3-baan is er wel een ‘maar’ waar ik rekening mee moet houden: telt dat wel als een échte hole-in-one?"
Als het lukt, geef ik uiteraard een rondje in het clubhuis
"Bij de Bols Hole-in-one Club staat als voorwaarde dat een hole minimaal 100 meter moet bedragen voor mannen. Gelukkig voldoen zeven van de negen holes op de par-3-baan van mijn homecourse Almeerderhout aan die eis. Als het lukt, geef ik uiteraard een rondje in het clubhuis. De hole-in-one-verzekering heb ik jaren geleden al afgesloten."
"De afgelopen jaren werd mij gevraagd welke baan ik het liefst zou willen spelen. Mijn antwoord was telkens hetzelfde: The Old Course in St. Andrews", aldus Niels. "In 2015 was ik er al eens voor The Open, maar van golfen kwam het toen niet. In 2026 wil ik daar verandering in brengen. Spelen op die historische baan, een bezoek aan het golfmuseum en een Guinness drinken in The Dunvegan. Kortom: een trip waarmee ik drie groene vinkjes kan zetten."
"Mijn voornemen is eigenlijk heel simpel: überhaupt weer golfen", aldus Maaike. "Ik zit al maanden met een golfarmblessure en de vraag is vooral hoe ik het golfen verantwoord weer oppak. Moet ik mijn grip aanpassen? Wat is precies de oorzaak geweest? Soms mis ik het enorm om de baan in te gaan, maar ik ben ook huiverig om de blessure te verergeren. Het is inmiddels chronisch, dus voorzichtigheid staat voorop. 'KWW - kiek'n wat ’t wordt', zeggen we in het oosten."
Roys goede voornemens kun je ook lezen in zijn dagboek. "Breaking 100 is de insteek voor 2026, nu ik 'officieel beginner-af' ben. Komend jaar moet ik de grens van 100 dus zien te doorbreken, en daarmee werk ik meteen aan een ander goed voornemen: vaker 18 holes spelen.
Voorlopig staat de teller op slechts één volwaardige ronde. Maar aangezien ik een echte 'diesel' ben, heb ik het gevoel dat 18 holes mij beter ligt. Op die manier kan ik tegelijkertijd mijn handicap sneller omlaag krijgen - al schijnt dat een nogal gevoelig onderwerp te zijn...
Een ander voornemen is proeven aan golfen in het buitenland. En dat gaat lukken, want in februari vlieg ik naar Kuala Lumpur om een vriend op te zoeken. Hij golft ook, dus dat gaat helemaal goedkomen!"
"In 2026 golf ik tien jaar én word ik 40", blikt Eefje vooruit. "Een mooi moment om een nieuwe set ijzers te laten fitten. Of misschien zelfs een complete set. Mijn huidige ijzers heb ik ooit gekregen en met een driver uit de garage van mijn schoonouders heb ik eigenlijk niet eens een halve set. Toch heb ik daarmee handicap 24 behaald. Hoe mooi zou het zijn als ik met een nieuwe set nog constanter kan spelen?
Ik ben in maart jarig, precies aan het begin van het seizoen. Daarnaast ben ik stevig aan het trainen om nog beter te herstellen van twee zwangerschappen, dus vanaf het nieuwe seizoen ga ik gas geven. Mijn golfjubileumjaar staat in het teken van een nieuwe set en nieuwe banen spelen."
"Mijn golfvoornemen is lekker simpel. Ik wil graag een paar banen in Zweden spelen", zegt Raf. "Omdat ik daar, na mijn stage bij GOLF.NL voor zes maanden ga studeren vanaf januari, lijkt me dat een heel realistisch doel. Het liefst doe ik dat samen met mijn vader en broer als ze mij komen opzoeken. Gewoon een gezellige ronde met z’n drieën. In de regio Kalmar liggen zo’n 19 banen die goed aangeschreven staan, dus keuze genoeg. Nu nog even kijken wat binnen mijn studentenbudget past - en hopen op een beetje goed Scandinavisch golfweer."
"Dit jaar luisterde ik een aflevering van de podcast No Laying Up met Sasho MacKenzie over putten, en dat was een echte eyeopener", vertelt Sietse. "Zijn belangrijkste conclusie: goed putten draait vooral om afstandscontrole. Op zich niet wereldschokkend, maar hij onderbouwt het ijzersterk met data. Veel traditionele putt-oefeningen blijken nauwelijks effect te hebben en vooral te zijn gebaseerd op sentiment en gevoel."
Putten terwijl ik naar de hole kijk in plaats van naar de bal
"In 2026 ga ik één van MacKenzie’s adviezen toepassen: putten terwijl ik naar de hole kijk in plaats van naar de bal. Natuurlijk hoort daar ook oefenen bij. En laat Dr. Sasho nou net daar óók een app voor hebben: The Stack. Ik gebruikte de app eerder om gestructureerd verder te kunnen slaan en ben er erg tevreden over. Ik teken dus voor minder 3-putts in 2026. Dat zou mooi zijn."