Beeld: Golfsupport.nl
Het toernooi werd zaterdag ingekort naar 54 holes door hevige regenval. Daarnaast werd de par-5 zesde hole ingekort naar een par-3. Darius van Driel was de eerste die de geïmproviseerde hole zaterdag al voltooide - met een par. Het spel werd vervolgens meerdere malen stilgelegd. Op zondag werd het restant van de derde en laatste ronde - er moesten nog zes groepen starten - afgerond.
Op de East Course van Royal Johannesburg noteerde de Nederlander in de derde ronde een 69 (-1). Zijn totaal van -6 was goed voor een plaats in de top-50. Met een cheque van 6300 euro staat Van Driel na twee toernooien op de 81ste plaats van de Race to Dubai.
Joost Luiten miste de cut. Op donderdag verloor hij terrein met een 75 (+3) en die schade kon hij ondanks een goede 69 (-3) op vrijdag niet meer repareren.
Jayden Schaper (24) won het toernooi door in de play-off landgenoot en de 42-jarige titelverdediger Shaun Norris te verslaan. Het is zijn eerste zege op de DP World Tour. Het Zuid-Afrikaanse tweetal stond op -16 na 54 holes, waarna Schaper met een spectaculaire eagle op de eerste playoffhole toesloeg:
THAT IS RIDICULOUS! 🤯
— DP World Tour (@DPWorldTour) December 14, 2025
Jayden Schaper produces one of the shots of the week in the play-off and Shaun Norris appreciates it. #DunhillChamps pic.twitter.com/8UAsKxaZxm
CLUTCH 💪
— DP World Tour (@DPWorldTour) December 14, 2025
Jayden Schaper wins the Alfred Dunhill Championship thanks to THIS eagle putt in the play-off 🤩#DunhillChamps pic.twitter.com/iKXMCvqApI
Eugenio Chacarra ging na 36 holes aan de leiding, maar de Spanjaard kon niet op -16 komen en eindigde alleen op de derde plaats.