Topgolf

Voor veerkrachtige Fitzpatrick en emotionele DeChambeau kan de Masters niet snel genoeg komen: 'Er is afgelopen week een hoop gebeurd in mijn leven'

Over bounce-back-birdies gesproken! Een week nadat Matt Fitzpatrick de 72ste hole van The Players bogeyde en misgreep, maakte hij zondag een birdie op de slothole om daarmee het Valspar Championship te winnen. Bij LIV Golf ging de zege wéér naar Bryson DeChambeau, voor wie Augusta waarschijnlijk niet snel genoeg kan komen.
Beeld: Getty Images

Beeld: Getty Images

“Het frustreerde me dat ik de hele dag nog geen putt had gemaakt”, zei Matt Fitzpatrick over zijn zondag in Palm Harbor, Florida. De Engelsman domineerde het hele weekend met de ijzers en scrambelde als de beste, maar voelde zich gedurende de slotronde een beetje in de steek gelaten door zijn putter.

Tot op hole 18, waar Fitzy een putt van rechts naar links holede van ruim vier meter (“geen ideale putt”). Het gaf de doorslag in het Valspar Championship.
Drie zeges is al heel wat, maar ik wil natuurlijk nog veel meer titels - grote titels
Sungjae Im was eigenlijk de hele week de te kloppen man geweest, maar de Koreaan ging uit in veertig slagen (+4), waardoor de overwinning weer voor het grijpen lag voor Fitzpatrick. Het kwam uiteindelijk aan op een strijd tussen David Lipsky en de Engelsman, waarbij laatstgenoemde aan het langste eind trok na de birdie op 18.

Het was zijn eerste birdie op de slothole van de Copperhead Course in elf pogingen, en kwam precies op het juiste moment. Net als de fistpump die volgde.
Fitzpatrick behaalde zo zijn eerste overwinning op de PGA Tour sinds de RBC Heritage van 2023. Hij gaf daarmee bovendien de perfecte reactie na de teleurstelling van een week geleden. In The Players toonde hij zich een groot sportman door de familie van Cameron Young te feliciteren nadat een bogey op de laatste hole hem uit een play-off hield. Nu nam Fitzpatrick zelf de felicitaties in ontvangst.

Opstaan en doorgaan

“Vorige week speelde ik zó goed, helemaal tot het einde”, blikte Fitzpatrick terug. “Je vecht vier dagen lang om in die "top spot" te belanden en als je hem dan op zo’n manier verliest, is dat best wel een klap. Daarom was het belangrijk om deze week meteen terug te slaan en mezelf weer te pushen.”

De Europese Ryder Cup-held schreef afgelopen november nog (voor de derde keer) de grote finale van de DP World Tour op zijn naam, maar stond op de PGA Tour dus alweer bijna drie jaar droog. Volgens de nieuwe nummer 6 van de wereldranglijst was deze dan ook een “opstapje” naar meer. “Elke overwinning is fantastisch. Ik vind het altijd moeilijk om ‘m over de streep te trekken. Want ja, het is lastig om hier te winnen”, aldus Fitzpatrick over het niveau op de PGA Tour. “Dat ik hier nu drie zeges heb is al heel wat, maar ik wil natuurlijk nog veel meer titels - grote titels.”

DeChambeau in tranen, maar waarom?

Bryson DeChambeau kon de tranen niet bedwingen nadat hij zijn tweede LIV-zege boekte in evenveel weken, wéér in een play-off. “Ik wou dat ik je kon vertellen waarom ik zo emotioneel ben. Er is afgelopen week een hoop gebeurd in mijn leven, en ik ben mijn team en iedereen om me heen dankbaar voor de support”, aldus de 32-jarige Amerikaan.

Het eerste bezoekje van LIV Golf aan Zuid-Afrika draaide uit op een duel der zwaargewichten. DeChambeau én Jon Rahm waren namelijk allebei op -26 geëindigd op de eenvoudig spelende baan van Steyn City in Johannesburg, waar er dus extra holes aan te pas moesten komen. En waar DeChambeau het vorige week in Singapore enigszins cadeau kreeg na een gruwelijke misser van zijn tegenstander, ging hij de overwinning nu helemaal zelf halen. Zijn houtje naar de green in de play-off was fenomenaal, kijk maar:

Net niet voor Zuid-Afrikanen

Daar bleef het in de Zuid-Afrikaanse hoofdstad overigens niet bij voor DeChambeau, die met zijn Crushers GC ook het teamklassement naar zich toetrok. Dat deden Bryson, Paul Casey, Charles Howell III en Anirban Lahiri tot groot ongenoegen van de in groten getale aanwezige schare Zuid-Afrikaanse golffans. Zij hadden veel liever gezien dat Southern Guards GC de overwinning claimde, maar de thuisfavorieten Louis Oosthuizen, Dean Burmester, Branden Grace en Charl Schwartzel kwamen na een spannende ontknoping uiteindelijk één birdie tekort voor een play-off. 

Thomas Detry trok zijn goede vorm trouwens door en eindigde als gedeeld derde. Dat betekende dat hij voor de derde week op rij een miljoenenbedrag mocht bijschrijven. Kassa!

En dan was er ook nog dit: