Anna Nordqvist was in 2022 naar het toernooi ‘gehaald’ om ook een rol als ambassadeur voor vrouwengolf te vervullen. Dat deed ze de hele week met verve en pakte met 1 slag voorsprong de titel. Dit jaar vindt het Big Green Egg Open plaats van 8 tot en met 10 september. Nordqvist zal op de Hilversumsche Golf Club haar titel willen verdedigen. Wie is Anna Nordqvist?
De Zweedse Nordqvist (34) is een oudgediende op de internationale tours, maar allerminst afgeschreven. Dat bewees ze eens te meer met haar winst in het prestigieuze Brits Open in 2021 waar ze op Carnoustie met -12 drie speelsters achter zich liet op één slag. Met die winst vestigde ze een record: ze is de eerste niet-Amerikaanse die drie majors heeft gewonnen in drie decennia (LPGA Tour Championship in 2009 en Evian Championship in 2017).
Als winnaar van het Brits Open verdiende ze 870.000 dollar; daarmee kwam haar totale prijzengeld over de 10 miljoen dollar.
Nordqvist deed zeven keer mee aan de Solheim Cup en maakte in 2013 de eerste hole-in-one in de geschiedenis van dit tweejaarlijkse continentenduel tussen Europa en Amerika. Daarnaast heeft ze heeft vijf overwinningen op de Ladies European Tour genoteerd en negen LPGA Tour-overwiningen. Een daarvan is bijzonder vanuit Nederlands perspectief: in 2015 won ze nipt met een slag voorsprong van onze eigen Christel Boeljon in de Shop Rite LPGA Classic. Het was hetzelfde jaar dat Boeljon het Dutch Ladies Open won, toen op The International.
Met een gemiddelde afstand met de driver van rond de 250 meter is Anna Nordqvist geen uitzondering, maar haar drive komt vaak wel op de fairway terecht en ze heeft doorgaans een hoog percentage greens in regulation. Een stabiele speelster die alle slagen goed beheerst en controleert en niet al te veel risico neemt. Een speelster om rekening mee te houden dus.
Wil je de mooie strijd in het internationale vrouwentopgolf van dichtbij bekijken? Dat kan. Je bent welkom op De Hilversumsche Golf Club van 8 tot en met 10 september. Er valt, naast topgolf, van alles te beleven!