Tegenwoordig komen er elk jaar nieuwe clubs uit en hebben launch monitors ervoor gezorgd dat spelers de optimale vluchteigenschappen en elke laatste meter uit de nieuwste clubs kunnen halen.
Maar dat ging niet op voor Jack Nicklaus, volgens velen de G.O.A.T. met de meeste majors achter zijn naam. Tijdens zijn carrière was de 'Golden Bear' zeer trouw aan zijn golfclubs. Het meest aansprekende en ronduit bizarre verhaal is dat van zijn MacGregor Tommy Armour 693 houten-3. Deze club gebruikte hij maar liefst 37 jaar lang, van 1958 tot 1995.
En het wordt nog mooier, want de 'Golden Bear' gebruikte de club bij al zijn 18 majorzeges. Ook bij zijn laatste en meest beroemde majoroverwinning - de Masters in 1986, waarin hij zijn zesde groene jasje won - gebruikte hij zijn 28 jaar oude houten-3. Dat zou betekenen dat er dit jaar een speler de Masters zou hebben gewonnen met een club uit 1996...
In al die tijd verving Nicklaus slechts één keer de grip, en dat was in 1983. Op dit moment hangt de club in het USGA Museum in New Jersey. Nicklaus vertelt in onderstaande video zelf over zijn geliefde houten-3:
Het komt bijna nooit meer voor dat er een major gewonnen wordt met echt oude clubs. Hooguit een putter die al heel lang in de tas zit. Toch kunnen professionals een sentimenteel gevoel hebben bij een bepaalde club, die daardoor heel lang in de tas blijft zitten. Hieronder een overzicht van clubs die ouder zijn dan vijf jaar en, ondanks de verleiding van nieuwe technologieën en voordelen van moderne uitrustingen nog steeds in de tas zitten van de beste spelers ter wereld:
Henrik Stenson: gebruikte tot 2019 zijn Callaway Diablo Octane Tour houten-3 uit 2011. Hij won er in 2013 de FedEx Cup mee. De shaft, een Grafalloy Blue, verscheen al in 2003. "Als je onder druk staat wil je een club waarmee je 5.000 ballen hebt geslagen en niet een club die je pas twee dagen kent", aldus Stenson, die eerlijk toegaf dat de nieuwe technologie voor extra afstand en vergevingsgezindheid zorgt, maar dat hij toch liever bij iets bleef wat vertrouwd aanvoelde.
Tiger Woods: waarschijnlijk is het de meest waardevolle golfclub op aarde: de Scotty Cameron Newport 2 putter van Tiger Woods. Hij begon ermee te spelen in 1999, won er dus al zijn 15 majors mee, behalve z'n eerste. Hij holede er in zijn toptijd 1.543 putts van een meter mee, en miste er slechts drie.
Daniel Berger: heeft andere ijzers geprobeerd, maar gebruikt nog steeds zijn TaylorMade MC-ijzers uit 2011. "Ik kijk op eBay en koop zoveel mogelijk sets die er nog zijn en speel net zo lang met ze totdat het niet meer kan."
Steve Stricker: de putter van Stricker - de Odyssey White Hot #2 - komt uit 2000, maar zit nog steeds in de tas bij de Amerikaan die 12 keer won op de PGA Tour. Hij verving weleens de face insert en de shaft, maar "ik kom altijd terug bij deze putter...hij is nooit ver weg".
Brooks Koepka: de vijfvoudig majorwinnaar heeft twee 'oudjes' in zijn tas: de Taylormade M2 Tour houten-3 uit 2017 en de Nike Vapor Fly Proijzer-3 uit 2016. Toen Nike in 2016 stopte met het produceren van clubs, gingen veel pro's die met Nike speelden de clubs verzamelen. "Ik weet dat ik de club ongeveer heb sinds ik tekende bij Nike in 2016. Hij gaat de tas niet uit en ik heb voldoende reserves. De shaft begint te slijten op de plek waar hij tegen de tas zit. Ik heb de ferrule moeten vastlijmen. Maar ja, ik bedoel, als ik materiaal heb waar ik eenmaal aan gehecht ben, dan blijf ik er bij - ik ben niet een rommelaar. Ik verander niet en houd het gewoon het liefst bij wat ik heb."
Ook Tony Finau heeft deze Nike ijzer-3 in de tas. "Met mijn vorige deed ik ongeveer zes jaar, en ik heb nog een reserve, dus dat zou betekenen dat ik ongeveer 50 ben als ze versleten zijn. Het is een club die ik al sinds 2015 in de tas heb, en ik denk niet dat deze club snel weggaat. Ik sla hem geweldig."
Tommy Fleetwood: experimenteert weleens met andere putters (zoals je hier kunt lezen), maar gebruikt al heel lang de Odyssey White Hot Pro 3-putter uit 2013.
Patrick Cantlay: de Amerikaan is nogal gehecht aan zijn woods en heeft aardig wat oude modellen in zijn tas. Het beste voorbeeld is de Titleist 915F houten-3 uit 2015. Ook zijn wedges zijn 'oud' (Vokey SM7 uit 2018).
Brian Harman: won een jaar geleden The Open met een waanzinnig optreden op de greens. De belangrijkste club in zijn tas was de TaylorMade Spider OS CB putter uit 2016.
Sei Young Kim: Als we kijken naar de vrouwen, dan zijn er weinig speelsters die echt oude clubs gebruiken. Sei Young Kim springt er alleen uit maar haar Taylormade M5 driver uit 2019. Dit is de driver waarmee ze in 2020 het PGA Championship won en die nu dus nog steeds in de tas zit.
Justin Thomas: gebruikt al heel lang een houten-5 (915FD) van Titleist uit 2015.
Xander Schauffele: speelt overwegend met Callaway-clubs (waarvoor hij onder contract staat), maar gebruikt wel Titleist Vokey wedges, waaronder een SM6 sand wedge uit 2016.
Jordan Spieth: won al zijn toernooien met zijn Scotty Cameron 009 prototype putter. In 2009 won hij het US Junior Amateur met een andere putter, maar omdat zijn favoriete spelers (Adam Scott en Geoff Ogilvy) een 009 gebruikten, stapte hij daarna over.