Beeld: Getty Images
Montgomerie, die acht keer de Order of Merit van de DP World Tour won, legt uit waarom het meestal niet verstandig is om te hard te slaan. Hij focust zich op een constant ritme om door de bal heen te bewegen. "Je ziet dat ik bijna niet versnel tijdens mijn swing. Ik sla niet naar de bal of naar beneden, maar door de bal."
Hij laat de club dus het werk doen en gaat niet forceren. Montgomerie heeft een lange en hoge doorzwaai door het gevoel te hebben dat hij dan nog steeds de bal raakt. Het zorgt er ook voor dat het blad langer naar het doel wijst. En dat helpt natuurlijk om de bal zuiver te raken.
Het enige minpuntje: de bal gaat mogelijk iets minder ver. Afstand is fijn, maar de bal goed raken is nog steeds belangrijker.