Topgolf

Voormalig 'golden boy' Collin Morikawa weet weer wat winnen is: zou het de roze babywolk zijn?

Collin Morikawa (29) is terug in de ‘winner’s circle’. Na een droogte van 847 dagen konden die twintig zenuwslopende minuten die hij moest wachten op hole 18 er ook nog wel bij. Maar Morikawa bleef koel en won de AT&T Pebble Beach Pro-Am… Als klap op de vuurpijl deelde hij ook nog babynieuws.
Beeld: Getty Images

Beeld: Getty Images

Hij arriveerde ooit als ‘golden boy’ op de PGA Tour. Met vijf zeges in twee jaar, waaronder twee majors, leek Collin Morikawa aan het begin van het decennium bijna niet te stoppen. Leek, want toen kwam de klad erin. Sinds The Open in 2021 won hij nog maar één keer, vooral door een slepende (mentale) strijd met de putter. Op Pebble Beach ging het wat dat betreft niet veel beter, maar gaven zijn loepzuivere ijzers als vanouds de doorslag.

Elke green is raak

Morikawa legde op zaterdag de basis voor zijn eerste overwinning in 847 dagen, door elke green te raken op de iconische kustbaan. “De laatste paar dagen voel ik me weer mijn oude zelf als het gaat om het controleren van de bal”, zei de man uit Californië na wat zijn beste ballstriking-ronde ooit was.

Met nog één hole te spelen wist Morikawa waar hij aan toe was. De opdracht was duidelijk: birdie maken en winnen of met een par de play-off in. Simpel, zou je zeggen voor iemand van het kaliber van Morikawa. Maar als je op de fairway twintig (!) minuten krijgt om erover na te denken, kan er toch nog van alles gebeuren. 

Bridgeman laat Morikawa wachten

Dat had er alles mee te maken dat Jacob Bridgeman in de voorlaatste flight een potje maakte van hole 18. Met nog een kleine kans om zelf voor het eerst te winnen, sloeg die namelijk zijn tweede slag het strand op. Het was nog maar het begin, want na uitvoerig gediscussieerd te hebben met een referee verdween zijn volgende bal via de rotsen in de oceaan.

Een nieuwe ruling nam wéér heel wat tijd in beslag, voordat Bridgeman eindelijk dropte en de green vond. Daarmee was de kous echter nog altijd niet af, want door de harde wind bleef de bal niet stilliggen. Gelukkig holede Bridgeman vervolgens de putt voor een avontuurlijke bogey.


“Ik wist wat ik moest doen”, zei Morikawa over deze “ice-out”, zoals ze het in Amerika noemen als je heel lang moet wachten op de groep voor je. “Ik ben wel tien keer op en neer gelopen naar de zee. Ik moest gewoon in beweging blijven, want het is niet goed om zo lang stil te blijven staan.” Uiteindelijk liet hij zich inderdaad niet gek maken en wist Morikawa birdie te maken, waardoor hij Min Woo Lee en Sepp Straka voor bleef en een play-off voorkwam. Na tweeënhalf jaar weet Morikawa weer hoe het voelt om te winnen. 

We verwachten over een aantal maanden ons eerste kindje. Er is zoveel om van te genieten in het leven

Bij de omhelzing met vrouw Kat kwamen de emoties los. Samen beleefden zij alle ups en downs, en hadden ze na afloop ook nog nieuws. “We verwachten over een aantal maanden ons eerste kindje. Er is zoveel om van te genieten in het leven”, aldus Morikawa in zijn interview na afloop. “Ik ben heel hard tegen mezelf, maar ik ben zo dankbaar voor iedereen om me heen. Ik ben gewoon sprakeloos.”

Scottie’s comeback

De ronde van de slotdag kwam op naam van Scottie Scheffler. Net als vorige week in Phoenix kwam de grote favoriet aan het einde van de rit nog akelig dichtbij, na een stroeve start op donderdag. Wat de nummer 1 van de wereld op een winderige zondag liet zien aan de kust van Californië was niets minder dan groots en meeslepend.

Scheffler bestormde op zondag namelijk het leaderboard toen hij 7-onder was na zeven holes. Na een enerverende ronde golf tekende hij voor een 63 met maar liefst drie eagles, een persoonlijke primeur op de PGA Tour, en ook drie bogeys. Scheffler kwam binnen als gedeeld leider, maar zijn comeback strandde uiteindelijk op de vierde plaats.
Lees meer over
Toernooien Topgolf PGA Tour