Beeld: tglgolf.com
Na de succesvolle, maar veelbesproken, lancering van seizoen één, waarin de zes teams elkaar troffen in de SoFi Center in Florida, heeft TGL voor het tweede seizoen een aantal grote aanpassingen gedaan.
Allereerst gaat het om de plek waar werkelijk gespeeld wordt: de GreenZone. Het gedeelte waar spelers hun korte slagen en putts uitvoeren is aanzienlijk vergroot, wat meer mogelijkheden geeft voor het korte spel en het visuele spektakel versterkt.
Verder zijn de bunkers verplaatst en groter gemaakt, krijgen de graphics - zowel in de arena als bij de live-uitzendingen - een upgrade, waarmee wordt gepoogd het aantrekkelijker te maken voor de kijkers thuis. Ook is er gewerkt aan de technologie, zodat hopelijk een ogenschijnlijke 'misser' zoals die van Tiger Woods niet meer tot de mogelijkheden behoort.
Wat betreft de programmering is er aanzienlijk geschoven: het seizoen begint al op 28 december 2025 met de 'herkansing van de finale' van dit jaar tussen Atlanta Drive GC (Justin Thomas, Patrick Cantlay, Billy Horschel en Lucas Glover) en New York Golf Club (Matt Fitzpatrick, Rickie Fowler, Xander Schauffele en Cameron Young). Daarnaast zijn er ook wedstrijden op vrijdag en zondag gepland, wat waarschijnlijk meer kijkers zal trekken door prime-time.
Kortom, het originele idee blijft ongewijzigd: sneller en indoor teamgolf met grote namen. Maar door visuele vernieuwing, betere technologie en een aantrekkelijker uitzendschema krijgt seizoen twee een goede tweede kans.
En hoe zit het met die grote ster genaamd Tiger Woods? Is hij op tijd fit om zelf mee te kunnen spelen? Onlangs onderging hij voor de negende keer een rugoperatie, dus het is afwachten.