Topgolf

Dean Janssens (16) jongste winnaar ooit van NK Matchplay, Korthuijs pakt titel en play-offs beslissen LPGA en HotelPlanner Tour

Dean Janssens heeft op Golfclub Geijsteren het NK Matchplay gewonnen en schreef daarmee historie. In de finale versloeg hij Abel Derksen op de eerste hole van de verlenging. Bij de vrouwen ging de nationale titel naar Sophie Korthuijs.

Het NK Matchplay op Golfclub Geijsteren kreeg bij de mannen een bijzondere winnaar. Dean Janssens versloeg Abel Derksen (21) in de finale op de 19de hole, de eerste hole van de verlenging, en werd daarmee de jongste winnaar ooit van het NK Matchplay.

De finale op Geijsteren was spannend: na achttien holes was er nog geen beslissing gevallen. Pas in de verlenging sloeg de 16-jarige Janssens, de jongste deelnemer in het veld, toe. 

Korthuijs wint bij de vrouwen

Bij de vrouwen ging de titel naar Sophie Korthuijs (22). Zij was in de finale met 2&1 te sterk voor Yfke Vos (18). Golfers Magazine publiceerde onlangs een mooi portret van Korthuijs.

Uitslag

Yamashita wint LPGA-toernooi na play-off

Ook op de LPGA Tour was een play-off nodig om een winnares aan te wijzen. Miyu Yamashita won de Meijer LPGA Classic for Simply Give. De Japanse was in de verlenging te sterk voor de Engelse Lottie Woad, die in de slotronde een mooi bunkershot uitholede (zie video onder).

Voor Dewi Weber zat het toernooi er na twee ronden op. Met scores van 69 en 76 kwam ze uit op +1. De cut lag op -2, waardoor Weber het weekend miste.

Uitslag

en accepteer marketing cookies om deze inhoud te kunnen bekijken.

Een bericht gedeeld door LPGA Tour (@lpga_tour)

Catlin heeft zeven holes in play-off nodig op HotelPlanner Tour

Op de HotelPlanner Tour duurde de beslissing nog langer. John Catlin had zeven play-offholes nodig om Kristian Krogh Johannessen uit Noorwegen te verslaan. De twee waren na 72 holes geëindigd op -18 en staken daarmee duidelijk boven de rest van het veld uit. De gedeeld nummers drie kwamen uit op -13.

Mike Toorop, die een uitstapje maakte van de DP World Tour naar een niveau lager, haalde de cut en eindigde als 52ste. Lars van Meijel en Wouter de Vries misten het weekend met +1.

Uitslag

Boere beste Nederlandse op LET Access Series

Op de LET Access Series werd de Ladies German Challenge gespeeld. Rosanne Boere werd gedeeld 31ste met +3 na 54 holes. De amateur koos voor dit toernooi in plaats van het Dutch Ladies Open, een logische stap omdat ze ervaring wil opdoen en speelrecht wil bemachtigen op het tweede niveau van het Europese vrouwengolf.

Zhen Bontan eindigde gedeeld 38ste met een totaal van +4. De overwinning ging naar Moa Svedenskiold.

Uitslag

Antonisse beste Nederlander op Pro Golf Tour

Op de Pro Golf Tour stond het VcG Köln Open op het programma. Dario Antonisse was in Duitsland de beste Nederlander. Met +2 eindigde hij op een gedeelde 31ste plaats.

Thijmen Batens had één slag meer nodig en werd gedeeld 34ste. Bob van der Voort eindigde als 47ste. Koen Kouwenaar (+3), Michel van Zijl (+8), Tim van der Steen (+14), Philip Pammler (+27) en Gavin de Gelder (+29) misten de cut, die op +2 lag.

Uitslag

Lafeber naar laatste 32 in The Amateur

In The Amateur Championship op Royal Liverpool haalde Guus Lafeber de laatste 32. In zijn partij tegen de Engelsman Sam Easterbrook viel het doek met 3&1.

Ook Loran Appel en Melvin Muller plaatsten zich voor de matchplayfase, maar zij werden een ronde eerder uitgeschakeld.

Uitslag

guus lafeber

Kom naar de Solheim Cup

Het grootste evenement in vrouwengolf wordt in september voor het eerst in Nederland gespeeld. Zorg dat je erbij bent op Bernardus Golf van 7 tot en met 13 september. Koop je tickets hier. Spektakel gegarandeerd in deze teamstrijd tussen de beste 12 speelsters van Europa en de beste 12 speelsters van Amerika.