Banen & Clubs

NAVO-top zorgt voor verkeershinder in de Randstad: bereid je golfdag goed voor

Vanwege de NAVO-top die plaatsvindt in Den Haag is een groot deel van de regio tot en met 27 juni moeilijk tot zeer slecht bereikbaar. Er worden wegafsluitingen, omleidingen en extra verkeersdrukte verwacht. Speel je in deze periode op een baan in of rond Den Haag? Lees dan goed wat je kunt verwachten.
Beeld: Unsplash

Beeld: Unsplash

Op 24 en 25 juni vindt de NAVO-top 2025 in Den Haag plaats. Wassenaar, de Bollenstreek, Noordwijk, Katwijk, Leiden en Haarlemmermeer zijn lastig tot slecht bereikbaar van zondag 22 tot en met donderdag 26 juni. Zowel via de snelwegen, als regionale en lokale wegen.

'De corridor'

Ons land verwelkomt komende week tientallen wereldleiders en ministers en duizenden delegatieleden. Nogal een operatie die veilig en georganiseerd moet verlopen. Het vervoer van de deelnemers aan deze NAVO-top van Schiphol naar Den Haag en terug vindt plaats via een afgezette route, de zogenaamde ‘corridor’, over de A5, A4, A44 en N44, waarbij één of meerdere rijstroken afgesloten worden. De wegomleidingen worden per vrijdagochtend 27 juni weer ongedaan gemaakt.

Ook het openbaar vervoer kan aangepaste routes of vertragingen hebben. De impact is het grootst rondom het World Forum en het centrum van Den Haag, maar de verkeershinder kan zich uitbreiden tot de omliggende gemeenten. Op onderstaande kaart is goed te zien waar de corridor loopt en waar de drukte zal ontstaan.

Op 24 en 25 juni vindt de NAVO-top 2025 in Den Haag plaats. Wassenaar, de Bollenstreek, Noordwijk, Katwijk, Leiden en Haarlemmermeer zijn lastig tot slecht bereikbaar van zondag 22 tot en met donderdag 26 juni. Zowel via de snelwegen, als regionale en lokale wegen.
Beeld: Rijkswaterstaat

Om onaangename verrassingen te voorkomen, wordt golfers het volgende geadviseerd:

  • Vertrek ruim op tijd en houd rekening met vertraging onderweg
  • Probeer te carpoolen en pak indien mogelijk de fiets
  • Check van tevoren de (omleidings)route

We hebben contact opgenomen met twintig golfbanen in de regio om te vragen wat zij hun leden en gastspelers adviseren. Over het algemeen is bovenstaande ook het geluid wat zij communiceren. Bij Golfbaan Duinzicht wordt op de website gecommuniceerd dat de keuken gedurende deze periode gesloten is. 

De Koninklijke Haagsche Golf & Countryclub

Vanwege de Vagliano Trophy en Junior Vagliano Trophy die worden gespeeld op 27 en 28 juni is de Koninklijke Haagsche Golf & Countryclub sowieso het grooste gedeelte van deze week niet geopend voor golfers. Voordat het toernooi begint, zijn er oefen- en trainingsdagen. Bij de twee toernooien tussen Team Europa en Team Groot Brittanië & Ierland worden gespeeld is publiek alle dagen welkom en de toegang is gratis.

Lees meer over
Banen NGF