Bernhard Langer in actie in 2015, het laatste jaar waarin het was toegestaan om de putter te verankeren.
Beeld: Golfsupport.nl

Lapt Langer regels aan zijn laars?

4 juli 2017 Redactie GOLF.NL (Illustratie: Joep Bertrams)
Op 58-jarige leeftijd rijgt Bernhard Langer de overwinningen aan elkaar. Dat doet hij met een lange putter, en volgens sommigen verankert hij zijn putter, iets dat niet is toegestaan sinds 1 januari 2016.
Het balletje ging rollen toen Hank Haney, ex-coach van Tiger Woods, een paar weken geleden op Twitter (met video) de vraag stelde of de Duitse Rekordmeister zijn putter verankerde. Sinds 1 januari 2016 is het niet meer toegestaan om de putter te verankeren. De regel: 

Lange putters (Regel 14-1b Verankeren van de club) 

Spelers mogen de club bij het maken van een slag, of lange putter niet meer verankeren tegen het lichaam (bijvoorbeeld tegen de buik, borst of kin). De lange putters zelf blijven toegestaan en ook het verankeren van de putter tegen de onderarm blijft toegestaan. 

Voor een exact beeld van wat wel en niet mag, raadpleeg hier de foto’s op de website van de R&A. Deze regelwijziging is al in 2013 aangekondigd en uitgebreid in het nieuws geweest. Waarom deze regelwijziging? Men wil een van de belangrijkste tradities van golf behouden, namelijk dat de speler de club vrijuit swingt.

Brandel Chamblee, een zeer uitgesproken analist op Golf Channel, gooide dit weekend tijdens het US Senior Open (dat werd gewonnen door Kenny Perry) olie op het vuur door op Twitter hard uit te halen naar de 'governing bodies' en het gebrek aan handhaving van de regel.

Chamblee noemt geen namen, maar het is volstrekt duidelijk over wie het gaat, want de analist verzond zijn tweet vlak nadat er opnieuw een video opdook van 'de man van 22 miljoen':

Langer heeft met de USGA gesproken over het al dan niet verankeren van zijn putter en of de shaft van de putter zijn lichaam raakt.

'They brought it to my attention, but they said it was totally within the rules. For people to be complaining, they often don't know what they are talking about.'

Veel spelers en caddies op de PGA Champions Tour zeggen dat het tijd is dat de R&A en USGA actie ondernemen, ongeacht of Langer, die in 2017 al twee majors won op het seniorencircuit, de regels overtreedt. De lange putter is niet verboden, maar het verankeren wel.

Wat denk jij? Overtreedt Langer de regels? Moet de regel aangescherpt of veranderd worden?

Laat het ons weten met een reactie onder dit bericht of via redactie@golf.nl@Golfnl of Facebook.

Lees hier alle nieuwsartikelen over de regels.