Beter golfen

Dit is waarom Rory McIlroy traint met een headcover onder zijn oksel

Aan het begin van deze week stond Rory McIlroy op de drivingrange met een headcover onder zijn oksel. Dat is een oefening die eigenlijk iedere golfer regelmatig zou moeten doen.
Beeld: Getty Images

Beeld: Getty Images

Voor de golfswing is het belangrijk dat je bovenlichaam goed samenwerkt met je armen. Als dat niet het geval is, verlies je connectie en dan wordt het moeilijk om de bal regelmatig zuiver te raken. Om te zorgen dat je die connectie wel behoudt, is het verstandig om af en toe te trainen met een voorwerp onder de oksel van je achterste arm.

Deze week stond Rory McIlroy op de drivingrange voorafgaand aan het Abu Dhabi Aldar Championship. Hij oefende met een wedge en had onder zijn rechteroksel een headcover om te zorgen dat hij connectie heeft tussen zijn armen en lichaam. En als de nummer twee van de wereld daar al aandacht aan besteedt dan is het ook voor jou goed om te doen.

Let wel op dat het er niet om gaat om de headcover (of een ander voorwerp, zoals een handschoentje) vast te knijpen tijdens de swing. Het is puur om de connectie tussen armen en bovenlichaam te behouden, terwijl je een normale swing maakt.

en accepteer marketing cookies om deze inhoud te kunnen bekijken.

Een bericht gedeeld door DP World Tour (@dpworldtour)

Lees meer over
Golftips DP World Tour