Beeld: X / @DPWorldTour
In Podje Golf werd Joost Luiten gevraagd naar de weersomstandigheden in Zuidoost-Azië. "De hevige regen is ook het verhaal dat hier rondgaat. Iedereen heeft het erover. Er wordt een moesson verwacht en dat zorgt voor heel veel regen", vertelde Luiten. "Maar we gaan het wel zien, want we hebben er toch geen invloed op. Dinsdag zou het ook veel regenen en onweren tijdens de oefenronde, maar die buien gingen langs ons heen. Iedereen wordt in elk geval bang gemaakt."
Een dag later stonden de greens al onder water tijdens de laatste oefendag. Luiten plaatste onderstaande foto op zijn Instagram-verhaal.
Rafa Cabrera Bello stond op het moment van zo'n flinke bui op de baan en werd kletsnat. Gelukkig kon de Spanjaard er na afloop om lachen. Koud had hij het in ieder geval niet, want het kwik loopt in Singapore dagelijks op naar minimaal 28 graden. Dat betekent dat de plassen snel wegtrekken. Volgens lokale bronnen is de baan veertig minuten na hevige regen alweer speelbaar. De regen van donderdag was echter van andere proporties.
Dat de baan onspeelbaar is, blijkt wel uit de beelden die DP World Tour vanochtend deelde. Het lijkt vanaf vanmiddag Nederlandse tijd minder te gaan regenen, waardoor de Porsche Singapore Classic vrijdagochtend waarschijnlijk van start kan gaan. Op zaterdag is dan de tweede ronde.