April levert weer een flinke stapel nieuw materiaal op. In deze editie: een opvallende nieuwe putterlijn van PING, een betaalbare launch monitor, een handheld GPS met groot scherm en accessoires die de aandacht trekken.
PING komt met een opvallende nieuwe putterlijn: Scottsdale TEC. Alle modellen in deze serie zijn mallets en vallen niet alleen op door hun witte finish, maar vooral de nieuwe oplijntechnologie die is ontwikkeld met hulp van oogtracking-onderzoek.
Die technologie heet Eye Q. Kort gezegd: PING heeft onderzocht waar golfers precies naar kijken bij het adresseren en oplijnen. Uit dat onderzoek bleek dat bepaalde vormen en lijnen de blik 'rustiger' maken en het makkelijker maken om de focus langer op de bal te houden. Vandaar het duidelijk focuspunt op de topline, gecombineerd met een lange oplijnstreep. Volgens PING 'kalmeert' het je ogen vlak voor de stroke.
Interessant zijn ook de onset-modellen, waarbij de shaft iets achter het clubblad zit waardoor de bal beter te zien is. Het mag voor zich spreken dat deze putters een hoog MOI (stabiliteit) hebben.
Prijs
€ 450,-
eu.ping.com
TaylorMade introduceert met SYSTM2 een nieuwe premium putterlijn met zeven modellen - blades en mallets. De lijn leunt niet op een opvallend nieuw concept, maar wel op materiaalkeuze en opties voor de golfer als het gaat om vormen en hosels.
De putters zijn gemaakt van zacht 304 roestvrij staal en hebben een volledig gefreesd clubblad voor een consistent gevoel en rol. Dankzij MIM-technologie (waarbij metaalpoeder in een mal wordt gespoten) hebben ook deze putters een hoog MOI.
Opvallend is ook de tweekleurige afwerking: zilver aan de voorkant, zwart aan de achterkant. Niet alleen een designkeuze, maar ook bedoeld om het clubblad bij adresseren een goed contrast te geven. De adviesprijs is bovendien vrij 'vriendelijk' voor een gefreesde premium putter (meestal +€450).
Prijs
€ 279,-
taylormadegolf.eu
Launch monitors worden steeds toegankelijker en Shot Scope doet daar met de nieuwe LM1 nog een schepje bovenop. Dit compacte apparaat - dat je achter je neerzet - meet vijf belangrijke data: clubhoofdsnelheid, balsnelheid, smash factor, carry en totale afstand.
Het grote pluspunt zit niet alleen in de eenvoud, maar vooral in de prijs. Voor nog geen 240 euro krijg je een launch monitor die zowel binnen als buiten werkt en waarvoor je geen abonnement hoeft af te sluiten.
Daarmee positioneert de LM1 zich duidelijk als instapmodel voor golfers die meer met data willen doen tijdens hun training, zonder meteen richting de duurdere categorie te hoeven kijken. Natuurlijk kan dit apparaat qua nauwkeurigheid niet op tegen de dure launch monitors (van meer dan tienduizend euro), maar Shot Scope houdt het bewust simpel: geen eindeloze reeks statistieken, maar alleen de cijfers waar de meeste golfers in de praktijk echt iets aan hebben. Binnenkort onderwerpen we de LM 1 aan een test voor een review op GOLF.NL.
Prijs
€ 239,99
shotscope.com
Naast de LM1 lanceert Shot Scope ook de H50, een handheld GPS-apparaat met een groot 4,3 inch AMOLED-touchscreen. Daarmee wijkt het merk af van de bekende route: GPS-horloges of rangefinders.
De H50 geeft afstanden tot voor-, midden- en achterkant van de green, maar ook hoogteverschillen, kaarten van de hole en de green en informatie over hindernissen en afstanden naar lay-up afstanden. Vooral golfers die graag het grotere plaatje willen zien - en niet alles van een klein horlogescherm willen aflezen - zullen dit interessant vinden. Een aardige extra: er is ook een wedstrijdmodus, waarin functies als slope worden uitgezet zodat het apparaat ook gebruikt kan worden tijdens wedstrijden.
Prijs
€ 269,99
shotscope.com
Golf Pride breidt de ALIGN MAX-serie uit. Die grips hebben een verhoogde rib aan de onderkant, zodat je handen telkens op dezelfde manier op de grip liggen.
De MAX-versie heeft een nog duidelijkere rib dan de oorspronkelijke ALIGN-grips. Volgens Golf Pride groeide de vraag vooral onder golfers die een steviger gripgevoel willen of juist een dikkere gripmaat zoeken. Daarom komt de technologie nu ook beschikbaar in de ZGRIP en als jumbo-optie in de MCC Plus4.
Prijs
N.n.b.
golfpride.com
J.Lindeberg geeft de Vent 500 een update met nieuwe kleuren en een gebreide uitvoering. Daarmee schuift deze schoen nog iets verder op richting lifestyle, zonder de link met prestaties helemaal los te laten.
De nieuwe 'knit' variant moet meer ventilatie en flexibiliteit bieden, terwijl de aangepaste hiel- en tongconstructie voor meer comfort en ondersteuning moet zorgen. Het idee is duidelijk: een schoen die op de baan functioneert, maar er niet uitziet als een puur technische golfschoen. Dat past in een bredere trend waarbij merken steeds vaker mikken op modellen die ook buiten de baan nog prima te dragen zijn.
Prijs
€ 220 (VENT 500 SE)
€ 200 (VENT 500 KN)
jlindeberg.com
We sluiten af met een kleurstelling die je tas in elk geval niet onzichtbaar maakt. OGIO brengt voor 2026 een limited-edition 'Ham and Eggs'-design uit op meerdere tassen en reistassen (hieronder zie je de standbag).
Leuk gevonden: de naam verwijst naar de golfterm ham and egging, een situatie waarin twee spelers elkaar in een team perfect aanvullen. Wie OGIO een beetje kent, weet dat het merk graag opvalt. Na thema's als tequila, bananen en ijslollies is 'ham and eggs' een logische volgende stap.
Prijs
€ 269 (Stand bag)
€ 429 (Cart bag)
eu.ogio.com
Heb je een equipmentvraag?Heb je een vraag of suggestie over golfmateriaal? Stuur een mail naar sietse@golf.nl of een bericht via social media. Misschien behandelen we jouw vraag dan in de volgende aflevering van 'Nieuw op de markt'! |