Nieuws

Podje Golf: 'Minder twijfel op de green dankzij AimPoint, maar grote twijfels over het nut van baanpermissie en Handicap 54'

In aflevering 128 van Podje Golf krijgen Gerard en Sietse een spoedcursus AimPoint van topcoach Mikel Vos. Daarnaast ontstaat een stevige discussie over baanpermissie en handicap 54. Is het niet hoog tijd om dat systeem af te schaffen en de golfmarkt zelf beginners te laten opleiden?
Beeld: Getty Images

Beeld: Getty Images

In aflevering 128 van Podje Golf krijgen Gerard en Sietse op Bernardus een spoedcursus AimPoint van topcoach Mikel Vos. De coach van onder anderen Thomas Pieters en Darius van Driel laat zien hoe je met je voeten de helling van een green kunt voelen en daarmee de juiste lijn voor je putt bepaalt. Volgens Vos kan iedereen deze methode leren en hoeft het helemaal niet meer tijd te kosten dan het traditionele lezen van greens.

In het uitgebreide gesprek met Vos gaat het ook over de ongelooflijke precisie van topspelers, de rol van biomechanica en nieuwe technologie en zijn ervaringen op LIV Golf. Volgens Vos was het niveau op LIV Golf minstens zo hoog als op de DP World Tour. 

Bekijk hieronder de video van de 'spoedcursus' AimPoint op Bernardus. (Tijdens de opnames hadden we af en toe wat last van windruis. Excuses voor de geluidskwaliteit, namens Podje Golf!)

en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.

Baanpermissie en handicap 54: een relikwie?

Een ander onderwerp zorgt voor een stevige discussie. Naar aanleiding van een interview met Erwin Mulder op GOLF.NL houdt Sietse een vurig pleidooi voor het afschaffen van baanpermissie en handicap 54. Volgens hem is het huidige systeem een relikwie uit een tijd waarin de golfsport er heel anders voor stond.

Dan gaan mensen nadenken: waar kan ik leren golfen? In plaats van: waar haal ik een papiertje?

Door de huidige toegangseisen is volgens Sietse een markt ontstaan waarin het halen van een papiertje belangrijker is geworden dan daadwerkelijk leren golfen. Hij vindt dat golfclubs zelf weer verantwoordelijkheid moeten nemen voor de opleiding van beginners en dat de markt veel meer ruimte moet krijgen. Gerard luistert met stijgende verbazing, maar kan zich uiteindelijk behoorlijk vinden in het betoog. Zou minder regulering juist tot beter 'opgeleide' golfers kunnen leiden?

Joost Luiten over AimPoint

Natuurlijk bellen Gerard en Sietse met Joost Luiten, die zich in Abu Dhabi voorbereidt op de laatste twee toernooien van het seizoen. Hij vertelt over zijn vorm, zijn verwachtingen en de veiligheidssituatie in de regio. Ook krijgt hij de vraag wat hij van AimPoint vindt. Luiten gebruikt onderdelen van het systeem als hulpmiddel bij het lezen van greens, maar heeft ook zijn bedenkingen bij de volledige methode.

Ook komen de zorgen over de toekomst van de Wageningse Golfclub, het goede nieuws voor Golf Waterland en de mogelijke verkoop van De Utrechtse voorbij. In de OK Hole-in-One-rubriek bellen Gerard en Sietse met Eva, die op Golfclub Oude Maas haar eerste hole-in-one maakte.

Podje Golf aflevering 128

Aflevering 128 van Podje Golf is hieronder te beluisteren en natuurlijk ook via Spotify en Apple Podcasts.

 

en accepteer marketing cookies om deze inhoud te kunnen bekijken.

Reageer

Heb je de aflevering geluisterd en wil je reageren op een van de onderwerpen? Schroom dan niet om een vraag te stellen, of je oordeel en/of suggesties te geven. Dat kan via mail podje@golf.nl.