Beeld: LET / Mark Runnacles
Beste Nederlandse in het veld is Romy Meekers die met een overtuigende -3 haar ronde afsluit. "Het geeft echt een kick dat er mensen applaudisseren na een birdie. Ik was gewoon aan het denken: 'Hoe gaan de mensen nu weer reageren', dat werkt echt positief."
De afgelopen weken was haar putter niet de club uit de tas waar ze op kon vertrouwen, maar vandaag waren ze vrienden. "Ik hoefde maar naar de hole te kijken en de bal ging erin. Dat is ook weleens lekker om mee te maken." De warmte is Meekers inmiddels wel aan gewend na een aantal jaren het voorjaar in Zuid-Afrika door te brengen. "Ik moet zeggen dat ik me altijd wel rustig houd en er met goed drinken wel goed doorheen kom. Eten doe ik niet graag, daar moet ik me wel echt toe zetten." Al met al mag Meekers zeer tevreden zijn met haar optreden vandaag.
Ik had geen zenuwen en stond heel relaxed op de baan
Anne van Dam kwam het clubhuis in op level par. "Ik ben niet ontevreden en ook niet superblij", reageert ze na haar eerste ronde in maanden. "Met de minimale voorbereiding die ik heb kunnen doen, heb ik lekker gespeeld. Ik heb ervan genoten en zou hier vooraf voor tekenen. Ik had geen zenuwen en stond heel relaxed op de baan. Ik had zin om eruit te zijn."
Pasqualle Coffa kwam met +7 de baan uit. "Op de par-5's sloeg ik sowieso slecht af. Dan moet ik dat meteen rechttrekken, en ga ik juist op de holes waar ik birdies moet maken met een dubbel bogey eraf." Ook de putts wilden niet vallen voor birdie. "Mijn flightgenoten maken om me heen de ene birdie na de andere. Dat helpt niet bepaald voor mijn moraal." Gefrustreerd oogt Coffa niet, "maar deze openingsronde had ik graag anders gezien."
Noa van Beek zei vooraf geen last te hebben van zenuwen. "Ik voel me eigenlijk niet anders dan anders, maar misschien verandert dat als er straks veel mensen bij de afslag staan." De openingsslag op hole 10 scheerde langs de bomen, maar werd gelukkig gevonden in het hoge gras. Ze speelde met Romy Meekers. Haar eerste negen holes rondt ze af met +3. "Daar was ik eigenlijk best tevreden mee, de eerste zenuwen waren wel van me af, maar daarna kwam de klad erin."
Ik denk dat ik veel slagen ben verloren door de stress om de referees in onze nek
"De warmte speelde mij parten, maar ik moet ook wennen aan de regels van pace of play. "Ik denk dat ik veel slagen ben verloren door de stress om de referees in onze nek. Daar moet ik echt aan wennen. Ik had liever een strafslag gekregen dan zoveel slagen verloren door de stress om de tijd. Ik ga proberen dat beter te doen morgen."
Een andere debutante is Lizzy Peeters. De speelster van Eindhovensche Golf, die normaal gesproken op de LET Access speelt, begon uitstekend met drie birdies in haar eerste acht holes. Daarmee was ze twee onder par. "De eerste drie, vier holes was ik wel echt zenuwachtig. Maar dat waren eigenlijk mijn beste holes. Op hole 2 maakte ik zelfs bijna een hole-in-one. Die landde op de goede plek en spinde een beetje naar links. Toen ik bij de bal aankwam, zag ik dat 'ie op dertig centimeter lag. Ik vond het superleuk en ik ben heel dankbaar dat ik een invite heb gekregen en mag meedoen."
Later meer over de andere Nederlandse speelsters.
Het leaderboard van het toernooi is hier te bekijken