Beeld: Alps Tour
Lars Keunen heeft het het Fred. Olsen Alps de La Gomera gewonnen. De 29-jarige Brabander deed dat ook nog eens heel overtuigend met een totaal over drie ronden van -17 en een voorsprong van vier slagen op de naaste achtervolgers.
“Het was natuurlijk een geweldige dag”, sprak Keunen na zijn zege die hem € 6.900 opleverde. “Omdat ik wist dat er zo’n twintig spelers binnen een paar slagen van elkaar stonden, besefte ik dat ik zelf birdies moest blijven maken.”
Keunen kende in de slotronde niet de perfecte start, maar hij bleef naar eigen zeggen geduldig. “Ik profiteerde van de holes waar goede scores mogelijk waren, vooral de par-5 holes. En ik probeerde niet te veel naar het leaderboard te kijken. De birdie op de 15e hole was een belangrijk kantelpunt; daarna had ik het gevoel dat ik de controle had. Uiteindelijk speelde ik in de slotfase vrij ontspannen.”
Op de Order of Merit heeft Keunen een mooie sprong gemaakt naar de zevende plaats. Aan het einde van het seizoen promoveert de top5 naar de HotelPlanner Tour.
Er kwamen drie Nederlanders aan de start in het BMW International Open. Joost Luiten en Mike Toorop slaagden er niet in de cut te halen. Darius van Driel deed dat wel, maar het weekend verliep met ronden 75-77 teleurstellend. Meer dan een 65ste plaats zat er niet in voor de Hagenaar. Van Driel zakte op de Race to Dubai een plekje naar de 45ste plaats. Joost Luiten leverde twee plaatsen in en is nu de nummer 91, Toorop staat op plek 199.
Komende week spelen Van Driel en Luiten (kwam als laatste op de Entry List in het toernooi) het Genesis Scottish Open, een Rolex-toernooi met ook Scottie Scheffler en Rory McIlroy aan de start.
Het BMW International Open kende een sensationele ontknoping. Zuid-Afrikaan Hennie du Plessis had lange tijd de beste papieren, maar zijn landgenoot Michael Hollick eindigde met birdie-eagle om toch de titel te veroveren. De eerste zege op de DP World Tour levert de 39-jarige Hollick naast twee jaar speelrecht een cheque op van € 445.468.
Nul uit vijf, dat was de balans wat betreft de Nederlanders en het halen van de cut in de Vaudreuil Golf Challenge. Wil Besseling, Jerry Ji, Lars van Meijel, Wouter de Vries en Lars van der Vight konden na 36 holes op de baan van Golf PGA France du Vaudreuil allemaal de koffers pakken. De titel ging naar een thuisfavoriet. Fransman Julien Sale bleef met -12 de Deen Hamish Brown een slag voor.
Komende week staat de German Challenge op het programma. Mike Toorop speelt, net als Lars van Meijel, Wouter de Vries en Lars van der Vight. Jerry Ji staat vooralsnog zesde reserve, Wil Besseling ontbreekt op de entry list.
Op de Ladies European Tour eindigde Romy Meekers als 24ste in het Women’s Hulencourt Open. Meekers kende een mindere derde ronde (76) en een moeizame eerste negen holes op zondag, maar met vier birdies op de tweede negen kwam ze toch nog uit op een totaal van +2. Hester Sicking trok zich in de eerste ronde terug.
De overwinning in België ging naar Carolina Chacarra, de jongere zus van Eugenio, onlangs winnaar van het KLM Open. Chacarra die vorig jaar na de zomer pro werd, bleef met -12 Kelsey Benett drie slagen voor.
Een treetje lager op de LET Access weer een prima prestatie van Anne-Sterre den Dunnen. De Nederlandse amateur haalde in het Swedish Strokeplay niet alleen de cut, ze eindigde op een keurige negende plaats. Ook Lizzy Peeters kon alle drie de ronden spelen op Golf Uppsala Soderby. Peeters legde beslag op de 53ste plaats.
Het grootste evenement in vrouwengolf wordt in september voor het eerst in Nederland gespeeld. Zorg dat je erbij bent op Bernardus Golf van 7 tot en met 13 september. Koop je tickets hier. Spektakel gegarandeerd in deze teamstrijd tussen de beste 12 speelsters van Europa en de beste 12 speelsters van Amerika.