Nieuws

Allergische reactie zet streep door Qualifying School voor Lars van der Vight: 'Ik lig al vijf dagen plat'

Lars van der Vight heeft zich moeten terugtrekken uit Second Stage van de Qualifying School. Hij laat aan GOLF.NL weten dat een allergische reactie in zijn gezicht hem buitenspel zet. "Ik lig er al vijf dagen plat van."
Beeld: Getty Images

Beeld: Getty Images

De Nederlander zou donderdag starten op Fontanals Golf Club, een van de vier banen in Spanje waar de Second Stage van de Qualifying School voor de DP World Tour wordt gespeeld. Echter stond er vanochtend plots W/D van withdrawn bij zijn naam.

Al zeker van HotelPlanner Tour

Van der Vight kende een uitstekend jaar op de Pro Golf Tour. Hij kroonde zich tot winnaar van de Order of Merit na een indrukwekkende reeks resultaten met overwinningen in het Zala Springs Open en het Stippelberg Open. Daarnaast werd de Brabander tweede in het Cuber Open en het Mono Gelpenberg Open. Ook eindigde hij gedeelde derde in het Castanea Resort Championship.

De 20-jarige Van der Vight heeft zich daardoor al verzekerd van promotie naar de HotelPlanner Tour in 2026. Via Q School hoopte hij zelfs door te stoten naar de DP World Tour, maar daar gaat nu dus een streep door.

Wie spelen er wel?

In Girona zijn vier andere Nederlanders wel van start gegaan: Wil Besseling, Mike Toorop, Jerry Ji en Thom Hoetmer. Daan Huizing en Kiet van der Weele spelen op Isla Canela Links, Wouter de Vries is op Desert Springs Resort en Bob van der Voort probeert door te stoten naar Final Stage op Golf Las Pinaillas. Na 72 holes weten we zondag welke Nederlanders nog kans maken op een tourkaart voor de DP World Tour en HotelPlanner Tour.

Leaderboard Fontanals Golf Club
Leaderboard Isla Canela Links
Leaderboard Desert Springs Resort
Leaderboard Golf Las Pinaillas