Bart van Rooij, speler van FC Twente, was zondag na afloop de wedstijd minstens zo vol van de golftrip die aanstaande was, als van de spectaculaire zege op de landskampioen PSV.
Gevraagd naar zijn plannen in de ‘interlandbreak’, waardoor de Eredivisie tot 10 oktober stilligt, gaf Van Rooij prijs dat hij samen met ploeggenoot Daan Rots een paar dagen gaat golfen in Zuid-Spanje. “Ik zou mezelf geen goede golfer willen noemen, ik denk dat Daan wel iets beter is. Ik ben nog niet heel fanatiek, maar vind het al leuk als ik op een mooie baan kan spelen. Als het dan ook nog goed weer is, vind ik het al snel goed. Ik ben meer een gezelschapsspeler.”
Dat veel ex-voetballers zich graag op de golfbaan laten zien, is geen geheim meer. Maar steeds meer actieve voetballers zien golf ook als een uitstekende manier om even aan de hectische voetbalwereld te ontsnappen. Ook bij de tegenstander van FC Twente zondag bevond zich in elk geval één fanatieke golfer: Ruben van Bommel. Hij werd al vroeg aangestoken door zijn vader Mark, die ook zijn dochter en sportpresentatrice Renée al warm maakte voor de golfsport. Het trio maakte in aanloop naar de Solheim Cup zelfs een start met hun serie Bommels & Birdies, die op Ziggo Sport wordt uitgezonden.
Maar Ruben van Bommel heeft de komende weken geen tijd om te golfen. Hij is door de nieuwe bondscoach Xávi voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal, dat de komende twee weken vier wedstrijden speelt waarin Ruben in elk geval hoopt zijn debuut voor Oranje te maken.