Beeld: Getty Images
Captain Anna Nordqvist, drievoudig majorwinnares, negenvoudig Solheim Cup-speelster en zelf vice-captain in 2024, onderbouwt de keuze voor Van Dam: "Anne brengt waardevolle ervaring als speelster, maar minstens zo belangrijk: ze brengt energie, passie en een sterke band met ons gastland. Ze zal een geweldige invloed hebben op de teamspirit en ons helpen het Nederlandse publiek te verbinden met het evenement."
Een eer om de PING Junior Solheim Cup te mogen leiden én mijn goede vriendin Anna te ondersteunen
Getuige de foto bovenaan dit artikel weet Van Dam hoe zij het Europese (en thuis)publiek kan bespelen. Tijdens haar optreden samen met Nordqvist in de Solheim Cup van 2019 zweepte ze het publiek op in de foursomes op zaterdagochtend. Destijds pakte ze samen met Suzann Pettersen een belangrijk punt in de fourballs op vrijdag.
Van Dam reageerde zelf ook enthousiast op haar benoeming: "Het is een eer om vice-captain te zijn in 2026. Om de PING Junior Solheim Cup te mogen leiden én mijn goede vriendin Anna te ondersteunen bij Team Europa, op eigen bodem, wordt ongelooflijk bijzonder. Het wordt mijn eerste keer als vice-captain, en ik kan mijn ervaringen als speelster combineren met alles wat ik leer van het Junior-team. Het gaat een onvergetelijke week worden."
Naast Van Dam benoemde Nordqvist eerder al de Zweedse Caroline Hedwall en de Engelse Mel Reid tot vice-captains. Samen zullen zij de twaalf Europese golfsters begeleiden in hun strijd tegen het Amerikaanse team. Reid was in 2019 en 2024 al vice-captain. In 2019 waren zowel Van Dam als Nordqvist zelf onderdeel van het team als speelsters en in 2024 was Nordqvist ook vice-captain.