Beeld: Top 2000 Thuispakket
Soms is het enkel de titel die naar golf verwijst. Om maar een voorbeeld te noemen: #307 Phil Collins - Another day in paradise. Dat gevoel hebben we hopelijk toch allemaal als we de baan in mogen? In een ander geval betreft het de tekst van een couplet of refrein uit de songtekst. Gebruik je fantasie.
We trappen af met de smaakmakers in golfland van het afgelopen jaar. Vooral vanwege de naam: Fleetwood Mac is inmiddels een koosnaam geworden voor het duo Tommy Fleetwood en Rory McIlroy, wanneer ze met of tegen elkaar spelen. En mocht je jouw eigen afzwaaier bij vertrek willen toezingen, dan is dit ook wel een lekkere titel toch?
Dit liedje deed ons altijd vermoeden dat het over de zomer van '69 ging, maar natuurlijk gaat het over die zomer dat je een 69 maakte. Een wereldronde van drie onder par. 'Those were the best days of my life'. Al zal een 69 voor uw redacteur van dienst enkel van toepassing zijn op een goede dag op de 18 holes par-3-baan.
Door de wind, door de regen
Dwars door alles heen
Door de storm, al zit alles me tegen
Door jou ben ik nooit alleen
Herkenbaar? Als je weer eens door weer en wind een Hollandse plensbui trotseert. Maar hé, goed gedaan, het zijn wel weer 18 holes in de benen! En zangeres Sanne Hans is zelf ook een fanatiek golfster. We wachten met smart op een nummer van haar dat écht over golf gaat.
Overigens is zij niet de enige artiest die golft. Ze is in goed gezelschap, van onder anderen Harry Styles, Justin Timberlake, Justin Bieber, Alice Cooper en Robbie Williams.
With those crazy highs and real deep lows
Hoe je het wendt of keert: golf is een achtbaan. Een birdie gevolgd door een triple bogey. Een perfecte drive en daarna een chip die de green niet eens haalt. De highs voelen fantastisch, de lows voelen diep. Maar stoppen? Nee hoor. Net als bij een achtbaan stap je na afloop toch weer opnieuw in.
Het duurt te lang, we staan hier al een tijdje
En we moeten door, dus voor de laatste keer: "Het spijt me."
Het duurt te lang, woah-ooh
Zo'n oorwurm die soms opkomt als je ergens moet wachten. Voor de golfers die zich ergeren aan slow-play in de baan, is dit liedje wel toepasselijk om dan te zingen.
Suddenly I stop
But I know it's too late
I'm lost in a forest
All alone
Iedereen die weleens een bal rechts heeft gemist (of links, dat kan ook) herkent dit meteen. Zoeken, zoeken... Tevergeefs zoeken. Het besef dat je eigenlijk al weet hoe dit afloopt.
Je staat daar, alleen, tussen de bomen, terwijl je flightgenoten (on)geduldig op de fairway wachten. Het lijkt wel pure golfpoëzie.
Om slow-play een beetje de kop in te drukken, kun je gaan voor ready golf, met bijvoorbeeld een gimme. Een gimme komt voor als je matchplay speelt. Een korte putt die in de basis niet te missen is en je daarom gegeven wordt. Let op, een gimme kan alleen worden gegeven, je kunt hem niet opeisen of willen.
When you try your best, but you don't succeed
When you get what you want, but not what you need
Iedere golfer kent dit gevoel. Je staat op de drivingrange, je hebt net nog een les gehad, alles klopt (in theorie), maar in de praktijk gaat je bal toch echt een andere kant op dan de bedoeling was. Toch maar terug naar je golfpro dan.
We kunnen eindeloos doorgaan, bijvoorbeeld met #113 U2 met I still haven’t found what i’m looking for, metaforisch voor het golfspel. Laten we afspreken dat we dit lijstje daarom gewoon volgend jaar weer aanvullen.
Wil je aan de lijst bijdragen? Laat van je horen via redactie@golf.nl. Je mag gewoon iets schrijven hoor, zingen hoeft niet.
(Afbeelding boven: het NPO Radio 2 Top 2000 Thuispakket op nporadio2.nl)