Dat Thomas talent heeft voor golf, komt al vroeg tot uiting. Op zijn achtste stapt hij voor het eerst de baan in, maar gaandeweg verliest hij zijn interesse door een gebrek aan animo onder leeftijdsgenoten. Hockey krijgt dan de overhand, maar als hij vrienden ook zover krijgt om de golfsport te ontdekken, gaat het ineens hard. Nu maakt Thomas deel uit van een groepsapp met zo’n twintig jongens die vaak samen de baan ingaan, en is hij sinds een jaar of drie weer helemaal verslingerd aan golf.
Die laatste stap naar een plus-handicap? Die is echt heel moeilijk
“Ik kreeg vroeger al vaak complimenten over mijn swing, maar één kritiekpunt kwam vaak terug”, schetst de Enschedeër. Zo ook tijdens een van zijn eerste Maandbekerwedstrijden, twee jaar terug op zijn thuisbaan ’t Sybrook.
“Ik stond op de eerste tee en vervolgens blockte ik mijn eerste bal meteen rechts out of bounds.” Een voorbode voor een matige ronde. “Mijn ballen vlogen alle kanten op, en daar baalde ik behoorlijk van. Ik denk dat mijn frustraties duidelijk zichtbaar waren, want na afloop op het terras kreeg ik een opmerking te horen van iemand. ‘Misschien moet je toch wat meer roteren met je heupen’, was de conclusie.”
Niet nieuw voor Thomas. “Al van jongs af aan heb ik veel sway gehad in mijn swing, wat wil zeggen dat ik de neiging heb om lateraal te bewegen, in plaats van te roteren. Ik ben me daar ook altijd bewust van geweest en kreeg deze kritiek dus vaker te horen.”
Toch kan hij deze adviezen lange tijd vrij makkelijk van zich laten afglijden en opzijschuiven. “Het probleem met sway is, dat je swing heel timinggevoelig wordt. Maar omdat ik best veel gevoel heb voor golf, kon ik me er altijd prima mee redden en toch heel goede ballen slaan.”
Zo werkt Thomas zich in korte tijd probleemloos op van handicap 12,5 naar 7,5. Maar op een gegeven moment gaat hij toch aan de slag met de opmerking die hij te horen kreeg op het terras. “Ik kreeg fysieke problemen door mijn swing. Last van mijn rug. Daarom ben ik anderhalf jaar geleden met mijn golfpro in de winter aan de slag gegaan met mijn techniek. En hebben we de juiste rotatie in mijn swing geslepen.”
Het betaalt zich uit, want Thomas zit nu op handicap 1,5. “De stap van 12,5 naar 7,5 en naar waar ik nu ben, ging me vrij goed af. Maar die laatste stap naar een plus-handicap? Die is echt heel moeilijk. Het zou wel gaaf zijn, en ik ben nog jong.”
Heb jij of iemand die je kent, ook ongevraagd advies gekregen? Hielp het je wel of niet? Wij zijn benieuwd en horen graag van je. Mail naar roy.heethaar@golf.nl en we nemen contact met je op.