"DeChambeau wilde dat president Trump zich zou uitspreken tegen de uiteindelijke straf van twee slagen", meldde golfjournalist Geoff Shackleford via zijn blog op Substack. "Het verzoek werd afgewezen en ook zijn pleidooi om geen strafslagen te krijgen, werd door de R&A naast zich neergelegd." Later bevestigde James Corrigan van The Telegraph dat DeChambeau inderdaard Trump wilde bellen.
Bryson DeChambeau has received a 2-shot penalty for improving his lie on the 5th hole.
— Golf Channel (@GolfChannel) July 17, 2026
Live From The Open is breaks down the incident now on Golf Channel ⬇️ pic.twitter.com/aktl1kK8dv
Het is geen geheim dat DeChambeau en Trump goed bevriend zijn met elkaar. In 2024 maakten zij samen een YouTube-video voor het kanaal van DeChambeau, waarin ze 18 holes speelden om onder de 50 slagen uit te komen. Daarnaast zit de golfer in een adviesraad van de president op het gebied van sport, gezondheid en voeding. Ook werd hij dit jaar meerdere keren samen met de president gezien in het Witte Huis.
De inmiddels 80-jarige Trump bemoeide zich onlangs wel met het WK-voetbal toen de Amerikaan Folarin Balogun een rode kaart had gehad. FIFA-baas Gianni Infantino bleek daar gevoelig voor en de spits werd niet geschorst voor de volgende wedstrijd.