Instructie

Moeite met afstandscontrole bij het putten? Zo leer je beter 'laden' met de tee-drill van Joost Luiten

Om de bal bij het putten mooi te laten rollen moet je energie overbrengen van het clubblad naar de bal. Joost Luiten heeft daarvoor een heel goede oefening met twee tees.

Bij het putten is het natuurlijk belangrijk de bal steeds met de juiste snelheid naar de hole te slaan. Een goed ritme in de stroke is dan cruciaal. Met een te korte achterzwaai wordt dat lastig.

Joost Luiten heeft een goede drill om de backswing langer te maken. Hij steekt twee tees in de grond zodat de bal er precies tussen past. De putter wordt op het moment van impact dus tegengehouden door de tees. Met een te korte achterzwaai blijft de bal te kort. Deze drill dwingt je dus om de achterzwaai langer te maken - 'laden' noemt Joost dat - om voldoende energie in de bal te krijgen.

In de video laat Joost zien hoe dat precies werkt.