Wildcard voor Woods
‘Het is een grote eer om onderdeel van dit team te zijn’, reageerde Woods nadat bekend werd dat hij een wildcard had gekregen voor de interncontinentale wedstrijd die begin oktober in Wales wordt gespeeld. ‘Ik ben vereerd.’
De andere wildcards gingen naar de veteranen Stewart Cink en Zach Johnson, en naar het jonge supertalent Rickie Fowler.
Via de puntenlijst plaatsten Phil Mickelson, Hunter Mahan, Bubba Watson, Jim Furyk, Steve Stricker, Dustin Johnson, Jeff Overton en Matt Kuchar zich al eerder voor het team van twaalf spelers.
Er werd al maanden gespeculeerd of de nummer-1 van de wereld een uitnodiging zou krijgen. Zeker omdat de laatste editie op Valhalla zonder Tiger in een groot succes voor de Amerikanen eindigde.
De vraag was of Woods wel goed was voor de teamspirit en of hij de Ryder Cup wel belangrijk genoeg vond (of dat alleen de Majors zijn volle aandacht kregen). Met 11 punten uit 25 wedstrijden zijn de statistieken van Tiger in de matchplaywedstrijd verre van indrukwekkend (10 gewonnen, 13 verloren, 2 gelijk).
Voeg daarbij de recente schandalen, de scheiding en de dramatische vorm waarin 's werelds beste golfer de laatste weken verkeerde, en het is duidelijk waarom Pavin had gezegd dat een wildcard voor Woods geen 'zekerheidje' was.
Zoals zo vaak bleek de soep bij het eten een stuk minder heet dan bij het opdienen: Woods is er begin oktober op Celtic Manor gewoon bij. Terecht volgens de Europese captain Colin Montgomerie: ‘Een team met Tiger is altijd sterker dan een team zonder Tiger.’
Met wildcards voor Stewart Cink en Zach Johnson heeft Corey Pavin ook de nodige ervaring aan zijn relatief jonge team weten toe te voegen. Rickie Fowler haalde in zijn rookie seizoen op de PGA Tour 16 van de 24 cuts (met vijf top-10's) en stond 20ste in de ranking voor de Ryder Cup.
| Tweet |
Sponsors van de NGF
Golfers Magazine editie 11
- GM is vernieuwd
- Tips: golf kan goedkoper
- Leer putten als een pro
- De nieuwe golfregels
- Oefenen op kantoor





















