Nederlanders, euro's en dollars
Ladies European Tour
Met nog vier toernooien te gaan, is dit de positie van de Nederlandse speelsters op de Order of Merit:
6. Christel Boeljon (€ 151.751), 40. Dewi-Claire Schreefel (€ 49.358), 95. Marjet van der Graaff (€ 16.244), 109. Kyra van Leeuwen (€ 10.810), 133. Marieke Nivard (€ 5.773).
Om zeker te zijn van een kaart voor 2012 is een plaats in de top-80 noodzakelijk. De grens lag in 2010 op € 21.225, maar er vallen altijd veel speelsters af die niet aan het minimum aantal van zes toernooien komen.
Er is nog een manier om je kaart veilig te stellen: het winnen van de Order of Merit van de zogenaamde LET Access Series, een miniatuur Challenge Tour met zeven toernooien. Deze week is wedstrijd nummer vijf in Parijs. Marjet van der Graaff staat nu derde op de Order of Merit.
Deze week: Geen toernooi
Volledige Order of Merit
Europese Tour
Joost Luiten deed afgelopen week niet mee in Madrid, maar hij blijft met een 41ste (€ 505.120) plaats de beste Nederlander.
Robert-Jan Derksen is de nummer 74 van de Order of Merit, of de Race to Dubai, zoals het tegenwoordig heet. Om te eindigen bij de beste zestig die in december in Dubai de finale van de Europese Tour spelen, zal Derksen nog wel wat euro’s aan zijn totaal moeten toevoegen. Hij staat nu op iets meer dan 330 duizend euro. Vorig jaar lag de grens voor deelname aan het Dubai World Golf Championship op € 543.378. Dus ook Joost Luiten moet – voor alle zekerheid – nog wat verdienen.
Maarten Lafeber (149ste, € 118.323), Floris de Vries (164ste, € 91.008) en Tim Sluiter (178ste, € 70.778) hebben heel andere dingen aan hun hoofd. Zij moeten eerst nog maar eens hun speelrecht voor 2012 veiligstellen. Vorig jaar was daar € 203.332 (117de plaats) voor nodig.
Wie zijn target op € 210.000 stelt, zit waarschijnlijk wel goed.
Mocht dat niet lukken, dan weet Maarten Lafeber dat hij als oud-winnaar (Dutch Open 2003) van 10 tot en met 15 december mee mag doen aan de Qualifying School.
Voor De Vries en Sluiter is automatische deename nog onzeker. De beste 145 van de Order of Merit van eind november kunnen ook naar de zogenaamde Final Stage. De nummers 146 en hoger moeten aan de tweede pre-kwalicatie (2-5 december) meedoen. In het seizoen 2010 was € 112.913 nodig om als 145te eindigen.
Deze week: Portugal Masters – Joost Luiten, Robert-Jan Derksen, Maarten Lafeber en Floris de Vries
Volledige Order of Merit
LPGA Tour
Om op de Amerikaanse damestour je kaart te behouden, moet je net als op de Ladies European Tour, in de top-80 eindigen.
In het seizoen 2010 was een bedrag van $ 80.642 nodig om aan die minimumeis te voldoen. En de twee Nederlandse speelsters zijn wat dat betreft al veilig.
Momenteel is Christel Boeljon met $ 98.961 de nummer 61 van de Money List. Dewi-Claire Schreefel is 70ste. Zij speelde tot nu toe $ 88.797 bij elkaar.
Deze week: Sime Darby LPGA Maleisië – Christel Boeljon en Dew-Claire Schreefel.
Volledige Money List
Challenge Tour
Voor Jurrian van der Vaart, Wil Besseling en Richard Kind zit het (teleurstellende) seizoen 2011 er op. Er zijn nog twee wedstrijden maar op basis van hun ranking komt het trio hier niet binnen en zij mogen zich richten op de tweede pre-kwalificatie voor de Europese (en Challenge) Tour die van 2 tot en met 5 december op vier Spaanse banen wordt gespeeld.
Deze week: Roma Open – Tim Sluiter
Volledige Order of Merit
Asian Tour
Guido van der Valk moet in de top-60 van de Money Lust finishen om een gang naar de Qualifying School te voorkomen.
Er moeten op het Aziatische circuit nog tien toernooien worden gespeeld, maar aan maximaal zes zal Guido van der Valk mogelijk mee kunnen doen.
De in Manilla wonende Nederlander staat nu met $ 30.261 67ste op de jaarranglijst van de Asian Tour. In 2010 was $ 48.462 nodig voor het behoud van de kaart. Guido van der Valk werd een jaar geleden 64ste, met $ 44.020.
Deze week: Hero India Open – Guido van der Valk
Volledige Money List
| Tweet |
Sponsors van de NGF
Golfers Magazine editie 3
- Beter scoren zit tussen je oren
- Top-100 golbanen buiten Amerika
- Alles over Deloitte Ladies Open
- Afslag op: Amsterdamse Golfclub
- Hotlist schoenen: twintig modellen




















