Luiten: ‘Het kan veel beter’

Golf.nl Door Redactie golf.nl Twitter 4 augustus 2012 - 08:01
Met een 71(+1) handhaafde Joost Luiten zich in de Bridgestone Invitational in de middenmoot. Vooral op de greens had er meer ingezeten.

Luiten kwam – net als gisteren – goed uit de startblokken op de South Course van Firestone Countryclub: in zijn eerste vier holes mocht hij drie birdies noteren. Helaas moest hij de gewonnen slagen nog voor de turn weer inleveren met bogeys op 4, 6 en 8.

‘Op hole-4 lag ik tussen de bomen en moest ik terug naar de fairway chippen, maar die verloren slag op 6 was echt dom’, liet Luiten na zijn ronde op zijn website weten. ‘Ik sla nota bene een ijzer-9 van het midden van de fairway naar de voorkant van de green en heb dan drie putts nodig. En op 8 volgende weer een drieputt van vijf meter. Gewoon niet nodig, dat soort bogeys, zonde.’

De Nederlander bereikte de turn van het World Golf Championship in Akron, Ohio dus in level par. Hole-10 bleek echter duur: ‘Ik blok mijn houten-3 en eindig tussen de bomen. Uitchippen dus, maar vervolgens sla ik een sandwedge in de bunker en maak ik een double bogey. Dat mag gewoon niet gebeuren. Domme fouten en onnodig slagen weggooien.’

In de daaropvolgende holes wisselden birdies (11, 13 en 16) en bogeys (14 en 15) elkaar af, zodat de de Bleiswijker het clubhuis uiteindelijk bereikte na 71 slagen. Een slag minder dan gisteren, maar weer boven par op de par-70 van Firestone.

‘Het had veel beter gekund, met name op de greens’, gaf Luiten aan waar de laatste weken de pijn zit. ‘Maar morgen gaan we weer aan de bak.’ Met een totaal van +3 staat Luiten na 36 holes gedeeld 48ste. Op deze plaats zijn ook Ian Poulter, Ryo Ishikawa en Mark Wilson zijn te vinden, terwijl Tiger Woods (70-72) maar één slag minder nodig had.

Bovenaan het leaderboard wist Jim Furyk zijn leidende positie vast te houden met een 66 (-4). Op -11 heeft hij twee slagen voorsprong op de dit jaar zo solide preterende Spanjaard Rafaël Cabrero Bello (-9). Louis Oosthuizen volgt op -8, terwijl Jason Dufner (-7) vier slagen op de koppositie moet goedmaken.

Leaderboard en live scoring

  • Basis
  • Putten
  • Volle swing
  • Kort spel
  • GM instructies
  • Fysiek
  • Moeilijke slagen
  • Bunker
  • Mentaal

Golfbanenzoeker

Gebruik de banenzoeker om alle banen in Nederland te vinden!

Bezoek ook...

Preview

Capelle aan den IJssel, Golf & Country Club

De Golf & Country Club Capelle aan den IJssel is een besloten golfvereniging met een gastvrij ...

18 holes | provincie Zuid-Holland


  • Van Lanschot
  • Deloitte
  • Titleist FJ
  • Terberg Leasing
  • Ricoh

Golfregels

Golfregels
Lees de regels nog eens rustig door. Alle golfregels op een duidelijke pagina.

Check je handicap


Privacy & Cookiebeleid

Nieuwsbrief


Privacy & Cookiebeleid
Andere sportsites van de Sanoma Media groep
hockey.nl | fiets.nl | zeilen.nl | heldenmagazine.nl | dehoefslag.nl | procycling.nl | fietsactief.nl | nusport.nl